Dárcovská výzva České spořitelny splněna

Česká spořitelnaČeská spořitelna při příležitosti Papučového dne vyhlásila dácovskou výzvu na podporu budování zázemí pro Mobilní hospic Anežky České. Do 23. 10. zdvojnásobí dary věnované Mobilnímu hospici prostředictvím výzvy a to až do celkové výše 20 000 Kč.

Ke konci 19. 10. byla výzva díky štědrosti dárců naplněna. Mobilní hospic obdrží na budování svého zázemí dalších 20 000 Kč. DĚKUJEME VŠEM.


Výstavba Centra denních a terénních služeb pokračuje

Výstavba Centra denních a terénních služeb sv. P. Pia

Po rekonstrukci Kafkovy vily v Červeném Kostelci začala druhá etapa prací v přilehlé budově sochařských a truhlářských ateliérů, které byly v roce 2018 prohlášeny za kulturní památku.

Cílem rekonstrukce je vytvořit nové zázemí pro zdravotnické terénní služby Oblastní charity Červený Kostelec. Především Mobilní hospic Anežky České a Ambulance paliativní péče díky svému rychlému rozvoji brzy po svém založení v roce 2010 narazily na omezení vyplývající z neadekvátních skladovacích a ordinačních prostor.

Nové prostory budou zahrnovat zázemí pro naše terénní služby, rozšíření ambulance paliativní péče o stacionář léčby bolesti a kapli. Do ateliérů se také přemístí půjčovna kompenzačních a zdravotnických pomůcek a přilehlé pozemky budou uzpůsobeny pro vozový park terénních služeb.

Centrum denních a terénních služeb sv. P. Pia

Za tímto účelem se již podařilo získat dotaci Královéhradeckého kraje, náklady na rekonstrukci budou s ohledem na větší rozsah stavebních úprav pravděpodobně o něco vyšší, než se předtím odhadovalo u nákladů na novostavbu, proto bude nutné získanou dotaci krajského úřadu doplnit o nemalé vlastní finanční prostředky.

Budeme vděčni za jakoukoliv podporu našeho záměru.

V současné chvíli probíhají na budově stavební úpravy s plánovaným termínem ukončení prací v roce 2021.

Facebookový rozcestník

 

Prohlédněte si nový film o našem Mobilním hospici

Virtuální prohlídka Hospice

Podpořte prosím Hospic dárcovskou DMS

Oblastní charita Červený Kostelec - netfirmy.czCharita, charitativní organizace - netfirmy.cz

Kalendář

   

Červenec 2019

«  
  »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031