Mobilní Hospic Anežky České

dejme domov domácí péči

mhac_teren01

Pracovníci Mobilního hospice Anežky České doprovází těžce nemocné a jejich blízké v domácím prostředí již od roku 2010.

Jim samotným však odpovídající zázemí schází.

PODPOŘTE PROSÍM NÁŠ ZÁMĚR NA VYBUDOVÁNÍ NOVÉHO ZÁZEMÍ PRO MOBILNÍ HOSPIC ANEŽKY ČESKÉ.

 

První plány na realizaci se objevily už v roce 2013...

 

0037_hb 2015-06-17 0033

Mobilní hospic Anežky České byl spolu s Ambulancí paliativní medicíny založen v roce 2010. Z prostorových důvodů byla ambulance zřízena v prostorách Hospice Anežky České, zatímco mobilní hospic našel svoji základnu v domě v Husově ulici v Červeném Kostelci. Od roku 2013 začaly snahy o vybudování nového zázemí, které by lépe naplňovalo potřeby pacientů, obsahovalo dostatečné prostory pro personál mobilního hospice i pacienty ambulance a umožnilo tak propojit oba provozy mobilního hospice a ambulance.

Původním plánem bylo vybudování novostavby mobilního hospice na pozemku nedaleko lůžkového Hospice Anežky České, na kterou se podařilo získat dotaci na stavbu od krajského úřadu Královéhradeckého kraje, ale bohužel vyvstaly překážky, které znemožnily získání stavebního povolení pro tuto stavbu. Bylo nutné projekt mobilního hospice odložit a hledat jiné řešení pro jeho vybudování.

Centrum terénních služeb v bývalých sochařských atelierech

Nová možnost se ukázala v nevyužívané památkově chráněné budově bývalých ateliérů v Červeném Kostelci, které bude možné na potřebné prostory adaptovat. Vyhotovená projektová dokumentace na rekonstrukci této památky počítá nejen s prostory pro zázemí mobilního hospice, ambulance paliativní péče i stacionáře léčby bolesti, ale navíc i se skladovacími prostory pro půjčovnu zdravotních pomůcek. Náklady na rekonstrukci budou s ohledem na větší rozsah stavebních úprav pravděpodobně o něco vyšší, než se předtím odhadovalo u nákladů na novostavbu, proto bude nutné získanou dotaci krajského úřadu doplnit o nemalé vlastní finanční prostředky.

Revitalizace kulturní památky

Budova sochařských ateliérů je památkově chráněnou stavbou a naším cílem je zachování její kulturní jedinečnosti i historického významu. Ateliery i s nimi sousedící vila jsou spjaty s významným červenokosteleckým rodákem, psychotronikem, sochařem a řezbářem Břetislavem Kafkou. Účelem přestavby stavebního komplexu je vytvoření zázemí pro zdravotnická zařízení, ale pokud tu bude možné a podaří se nám za tím účelem získat potřebnou dotaci, rádi bychom zde vytvořili i společenské prostory sloužící k připomenutí památky Břetislava Kafky a dali tak další možnost seznámení veřejnosti s jeho osobou i s tím spojenou historickou památkovou hodnotou budovy a areálu. V těchto prostorách budou nejen vystaveny předměty připomínající původní účel ateliérů, ale bude zde i možnost pořádání kulturních aktivit.

Využití prostoru pro služby Oblastní charity

Nové prostory budou zahrnovat zázemí pro naše terénní služby, rozšíření ambulance paliativní péče o stacionář léčby bolesti a kapli. Do ateliérů se také přemístí půjčovna kompenzačních a zdravotnických pomůcek a přilehlé pozemky budou uzpůsobeny pro vozový park terénních služeb.

 

Obracíme se proto na vás s žádostí o podporu tohoto díla.

Podpořeno Královéhradeckým krajem.

ateliery01

ateliery02

Facebookový rozcestník

Ochranné roušky

roušky šité dobrovolníky

Prohlédněte si nový film o našem Mobilním hospici

Virtuální prohlídka Hospice

Podpořte prosím Hospic dárcovskou DMS

Oblastní charita Červený Kostelec - netfirmy.czCharita, charitativní organizace - netfirmy.cz

Kalendář

   

25.8.2019

«  
  »
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031