Seznam článků

Již pojedenácté se v sobotu 9. listopadu konal v sokolovně v Červeném Kostelci charitní ples. Letošní výzdoba se tentokrát nesla v duchu benátského karnevalu. Navodit tematickou atmosféru velmi pomohl Spolek panstva na tvrzi Žíželeves, jehož členové, oděni do dobových barokních kostýmů, již při příchodu vítali hosty ve foyer sokolovny. Témuž spolku vděčíme i za skvělé předtančení, které si vysloužilo bouřlivý potlesk. Moderování večera se ujala herečka Simona Babčáková a skupina Relax Band provázela hudbou účastníky plesu až do jeho závěru.

Ohlédnutí za sportovní akcí ze zářiové soboty.

Dne 19. 5. proběhl na serveru aktualne.cz rozhovor s poslankyní Věrou Procházkovou o jejích snahách pro uzákonění eutanázie. V průběhu rozhovoru vyjádřila přesvědčení, že eutanázie by měla probíhat v hospicových zařízeních, aby tato činnost neprobíhala v nemocnicích, kde se má léčit.

Během jarního příměstského tábora v Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují zorganizovali mladí účastníci akci s cílem podpořit nemocné v našem Hospici. Průběh celého dne nám přiblížil Pavel Frydrych, ředitel muzea:
Domov svatého Josefa v Žirči a Hospic Anežky České hostil významnou mezinárodní návštěvu. Do České republiky v rámci svých misijních cest po světě zavítal prezident mezinárodní organizace Hnutí pro život, otec Shenan Boquet z Washingtonu, doprovázen výkonným ředitelem Hnutí pro život v Římě, otcem Francescem Giordanem.
Pro zvýšení bezpečnosti našich pacientů byly zakoupeny monitorovací podložky EMFIT.
Výsledky koledování v Červeném Kostelci a okolí
„U nás v Brně takový plesy nejsou.“ – student Honza z Brna
Prodejní výstava skončila, ale prodej výrobků pokračuje až do 30. listopadu na střediscích Oblastní charity Červený Kostelec.

Prohlédněte si nový film o našem Mobilním hospici

Virtuální prohlídka Hospice

Podpořte prosím Hospic dárcovskou DMS

Oblastní charita Červený Kostelec - netfirmy.czCharita, charitativní organizace - netfirmy.cz