Kolik mě bude stát mobilní hospicová péče

Snažíme se o to, aby za Vaše blízké maximum péče hradila zdravotní pojišťovna.

V současné době se podařilo uzavřít smlouvy se všemi pojišťovnami, nicméně samotné financování a podíl, který na něm pacient má, závisí na režimu odbornosti (odbornost v tomto případě znamená pojišťovnou stanovený souhrn úkonů péče, který je jí hrazen). Aktuálně se jedná o dvě možnosti:

• Režim odbornosti č. 926:
    • v jejím rámci je péče Mobilního hospice hrazena pojišťovnami a pro pacienta je tedy zdarma.
  • Režim odbornosti č. 925:
    • v tomto případě je cena za péči Mobilního hospice 100 Kč za den a případně ještě doplatky za léky.

V případě poskytování péče Mobilního hospice je uzavřena smlouva. K oběma odbornostem se vážou určité rozdílné podmínky poskytování péče - tyto rozdíly Vám budou vysvětleny před uzavřením smlouvy s ohledem na Vaše požadavky a situaci.

Součástí Mobilní hospicové péče je i poskytování sociálního poradenství. Tato služba je poskytována bezplatně.

Pacientům Mobilního hospice jsou též zdarma k dispozici zdravotní pomůcky z půjčovny zdravotních pomůcek při Hospici Anežky České. (platí se jen vratná záloha za některé pomůcky - viz ceník)

Prohlédněte si nový film o našem Mobilním hospici

Virtuální prohlídka Hospice

Podpořte prosím Hospic dárcovskou DMS