Hospicová pomoc v domácnosti v době pandemie covid-19

Domácí péči poskytujeme i pro pacienty s covid-19, kteří jsou ve vážném stavu, není možná další hospitalizace a jejich blízcí se o ně chtějí postarat v domácnosti. Zajišťujeme komunikaci s nemocnicí, zapůjčení potřebných zdravotnických pomůcek a v případě volné kapacity lze pacienta převést do lůžkového hospice, nebo, zlepší-li se zdravotní stav, může se o nemocného starat Charitní ošetřovatelská služba.

Nejste-li si jistí, zda je pro vás hospicová péče vhodná či pro konzultaci ohledně vaší situace nás neváhejte kontaktovat:

Iva Valerová, vrchní sestra
tel.: 724 094 556
email: valerova@hospic.cz

Konference paliativní péče

Dovolujeme si pozvat na konferenci paliativní péče se zaměřením na aktuální přístupy v oblasti mobilní hospicové péče a geriatrie. Konference se bude konat 11. listopadu v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě. Aktuálně jednáme o akreditaci ČLK. Po úspěšné registraci se bude možné přihlašovat. Program konference si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

Instruktážní videa pro pečující

Česká společnost paliativní medicíny České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně vydala na stránkách Covid-19 řadu instruktážních videí pro pomoc ošetřujícím v domácí péči. Jedná se o praktické návody pro provádění úkonů během ošetřování:

Instruktážní videa pro pečující

Příklad videa: Aplikace do podkožní kanyly


Výstavba Centra denních a terénních služeb pokračuje

Výstavba Centra denních a terénních služeb sv. P. Pia

Po rekonstrukci Kafkovy vily v Červeném Kostelci začala druhá etapa prací v přilehlé budově sochařských a truhlářských ateliérů, které byly v roce 2018 prohlášeny za kulturní památku.

Cílem rekonstrukce je vytvořit nové zázemí pro zdravotnické terénní služby Oblastní charity Červený Kostelec. Především Mobilní hospic Anežky České a Ambulance paliativní péče díky svému rychlému rozvoji brzy po svém založení v roce 2010 narazily na omezení vyplývající z neadekvátních skladovacích a ordinačních prostor.

Nové prostory budou zahrnovat zázemí pro naše terénní služby, rozšíření ambulance paliativní péče o stacionář léčby bolesti a kapli. Do ateliérů se také přemístí půjčovna kompenzačních a zdravotnických pomůcek a přilehlé pozemky budou uzpůsobeny pro vozový park terénních služeb.

Centrum denních a terénních služeb sv. P. Pia

Za tímto účelem se již podařilo získat dotaci Královéhradeckého kraje, náklady na rekonstrukci budou s ohledem na větší rozsah stavebních úprav pravděpodobně o něco vyšší, než se předtím odhadovalo u nákladů na novostavbu, proto bude nutné získanou dotaci krajského úřadu doplnit o nemalé vlastní finanční prostředky.

Budeme vděčni za jakoukoliv podporu našeho záměru.

V současné chvíli probíhají na budově stavební úpravy s plánovaným termínem ukončení prací v roce 2021.

Facebookový rozcestník

 

Prohlédněte si nový film o našem Mobilním hospici

Podpořte prosím Hospic dárcovskou DMS

Oblastní charita Červený Kostelec - netfirmy.czCharita, charitativní organizace - netfirmy.cz

Kalendář

   

19.9.2021

«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930