Seznam článků

V pátek 5. listopadu uspořádali manželé Šimkovi z Jaroměře malý komorní kytarový koncert pro pacienty Hospice Anežky České a ošetřující personál.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat žákům ZUŠ Červený Kostelec, kteří vystoupili s hudebním programem v hospici. Děkujeme též učitelskému sboru za přípravu programu a za to, že žáky pravidelně přivádí do hospice nechávají je potěšit jak personál, tak pacienty.

V sobotu 9. 10. je Světový den hospicové péče. V tento den věnujeme vzpomínku všem pacientům lůžkového i mobilního Hospice Anežky České.

Další ročník benefiční akce Běh pro hospic se odehrál 18. 9. v Červeném Kostelci. Jak závod dopadl?

Když se na jaře loňského roku objevili první nakažení novým virem SARS covid-19, netušili jsme, jak silného a vytrvalého protivníka máme před sebou. Jarní vlna onemocnění v první polovině roku 2020 proběhla v našem hospici poměrně klidně...

Volejbalistky z Červeného Kostelce vyhrály během pořadu "Galavečer českého volejbalu" cenu Fair play díky jejich vstřícnému přístupu k našemu hospici.

Ve středu 7. dubna zavítala do Hospice Anežky České vzácná návštěva. Senátor a zároveň hejtman královéhradeckého kraje Mgr. Martin Červíček, brig. gen. v. v. se totiž rozhodl darovat pro potřeby lůžkového i mobilního hospice více než 900 kusů respirátorů a při té příležitosti také proběhlo jeho setkání s personálem a prohlídka hospice.

V pořadu Českého rozhlasu "Host ve studiu" vystoupila vrchní sestra Mobilního hospice Iva Valerová. O činnosti mobilního hospice, jeho smyslu, o aktuální situaci i o pacientech si povídala s Pavlou Kindernayovou.

Ani mrazivé počasí neodradilo delegaci z Hospice Anežky České a Mobilního Hospice Anežky České od návštěvy staveniště, kde již stojí obvodové zdi Centra denních a terénních služeb sv. P. Pia. Skupinku "přísných kontrolorů provedli lidé nejpovolanější – investiční technik Jiří Prouza a zástupce ředitele pro investice Pavel Melichar. Ukázali jim prostory připravované Ambulance paliativní péče, Mobilního hospice, Charitní ošetřovatelské služby a Půjčovny zdravotnických pomůcek.

Péče o umírající se za času koronaviru změnila. Jako domácí hospic pomáháme ulevit nemocnicím, staráme se o pacienty, kteří už nemohou být dále hospitalizováni a jsou z nemocnic překládáni např. do léčeben dlouhodobě nemocných (LDN).

Facebookový rozcestník

Prohlédněte si nový film o našem Mobilním hospici

Podpořte prosím Hospic dárcovskou DMS

Oblastní charita Červený Kostelec - netfirmy.czCharita, charitativní organizace - netfirmy.cz