Seznam článků

“Fórum mobilních hospiců, sdružující většinu mobilních hospiců v České republice, se důrazně ohrazuje proti článku na iDnes.cz ze sobotního rána 25. 3. 2023 a požaduje uveřejnění opravy. Článek je plný lží a polopravd a výrazně tím poškozuje obraz mobilních hospiců v očích veřejnosti.” říká Monika Marková, předsedkyně představenstva Fóra a ředitelka Hospice sv. Štěpána.

V Hospici Anežky České je součástí služeb i duchovní doprovázení. Spolupracujeme přitom s duchovními různých církví. O svých zkušenostech vypráví kaplan římskokatolické farnosti Červený Kostelec, Josef Haman:

Činnost hospice je již od svého počátku neodmyslitelně spjata s dobrovolnickou pomocí. Můžeme považovat za velké štěstí, že v Hospici Anežky České působí hned několik desítek lidí ochotných věnovat svůj čas podpoře služby, která má smysl.

„Chtěly bychom mimo přiblížení naší práce a problematiky paliativní péče také nadchnout mladé lidi pro práci zdravotníka,“ říká Marta Ondroušková, zdravotní sestra Mobilního hospice Anežky České po několika besedách ve středních školách v náchodském okresu.

V souvislosti s hledáním komplexního řešení pro hospodaření s energiemi realizujeme v letošním roce projekt energetických úspor. Ten spočívá ve výměně oken, montáži nových fotovoltaických panelů na střechu hospice, náhradě svítidel za úspornější a instalaci rekuperace v hospicové kuchyni.

Každoroční celorepublikovou kampaň DOMA na podporu domácí hospicové péče letos podpořila řada herců ze známého seriálu Ulice.

Součásti myšlenky hospicového hnuti bylo vždy zajišťovat i osvětovou činnost o smyslu a významu paliativní péče. 

Život kolem nás se v letošním roce v mnohém změnil. Na péči, kterou poskytují naše střediska, to ale nemůže mít výraznější vliv, protože naši klienti mají pořád obdobné potřeby a potýkají se s obdobnými problémy, které musíme řešit.

Při příležitosti 27. výročí založení Hospice Anežky České zveme na slavnostní mši svatou pořádanou v hospicové kapli.

V rámci slavnostního otevření nového fotbalového stadionu v Červeném Kostelci 6. srpna letošního roku proběhla také charitativní akce - dražba originálního reprezentačního fotbalového dresu ČR s podpisy osobností, které přijely sehrát exhibiční utkání s domácím SK Červený Kostelec.

   1 2 3 4 5 6 7 8   

Facebookový rozcestník

 

Prohlédněte si nový film o našem Mobilním hospici

Podpořte prosím Hospic dárcovskou DMS

Oblastní charita Červený Kostelec - netfirmy.czCharita, charitativní organizace - netfirmy.cz

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031