Výsledky 9. ročníku Běhu pro hospic

V pořadí 9. ročník Běhu pro hospic Anežky České v Červeném Kostelci se opět uskutečnil pod hlavičkou běžeckého seriálu Primátor CUP. Letos jsme s velkými obavami vyhlíželi, zda nám bude přát počasí, nebo naše závody proběhnou za ztížených dešťových podmínek.  Ani nepřiznivá předpověď účastníky neodradila, a nakonec všichni doběhli do cíle v relativním suchu.

006642_05_148734

Celkem 420 běžců, z toho 92 dětí, protnulo cílovou čáru na vytyčených tratích. Jako obvykle o první místa bojovali sportovci všech věkových kategorií - od těch nejmenších až po účastníky běhu na 10 kilometrů. Vítězem této nejdelší trati se v kategorii mužů stal Kamil Krunkažen doběhla nejrychleji  již po několikáté se vítězkou stala Táňa Metelková. Gratulujeme nejen jim, ale i všem vítězům z ostatních běhů. Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout na následujícím odkazu:

Výsledková listina Běhu pro hospic 2022 (sportchallenge)

Během závodů nás čekalo i několik výjimek a novinek. Při doběhu nejmenších sportovců se na třetím místě umístili hned dva závodníci. Oběma sourozencům gratulujeme a věříme, že medailí mají radost.

006643_05_148761006644_05_148788

Novinkou, která nás velmi potěšila, byla běžecká výzva, kterou mezi sebou uspořádaly farnosti Josefov a Dvůr Králové nad Labem. Zástupci obou farností mezi sebou vyhlásili soutěž o co největší počet uběhnutých kilometrů. Vítězem se stalfarnost Josefov, kte si tak odnesla vlastní putovní pohár.

006645_05_148815

Hostem a startérem všech rozběhů letošního ročníku byla Šárka Kašpárková. Rádi bychom jí poděkovali, že zaštítila svým jménem letošní závod, po celý den nás provázela a věnovala svůj čas všem fanouškům. Doufáme, že tipy na výlet do okolí byly využity.

006646_05_148842006647_05_148869

Výtěžek z 9. ročníku Běhu pro hospic Anežky České, který předběžně činí 85 000 Kč, je určen na stavební úpravy spojené s energetickými úsporami na budově hospice. Děkujeme všem závodníkům za jejich účast a budeme se těšit na jubilejní 10. závod, který proběhne 16. 9. 2023.